Parafia Rzymskokatolicka pw.
 Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie

 Parafia Rzymskokatolicka pw.
 Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie

 Parafia Rzymskokatolicka pw.
 Św. Jana Chrzciciela w Rembertowie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 Marca 2018r.

Intencje mszalne:

·        Poniedziałek godz. 7:00: wolna intencja

godz. 18:00: + Mieczysława Lechańskiego od uczestników pogrzebu

·        Wtorek         godz. 7:00: wolna intencja

godz. 18:00: wolna intencja

·        Środa            godz. 7:00: + Mariana Orlika w 2 r.śm.

godz. 18:00: + Renaty Tobera

·        Czwartek     godz. 7:00: wolna intencja

godz. 18:00: wolna intencja

·        Piątek            godz. 7:00: wolna intencja

godz. 18:00: + Józefa, Józefy, Macieja Frączaków

·        Sobota          godz. 7:00: O błogosławieństwo Boże i Opiekę MB dla Łukasza w 18 ur.

godz. 18:00: Przez wstawiennictwo śp. Krzysia o potrzebne łaski dla rodziny

·        Niedziela      godz. 7:30: + Józefa, Ewy Kozmanów

godz. 9:45: + Henryka, Marii Krzemińskich, Genowefy, Stefana Pawlików, Stefana Pietrusińskiego

godz. 12:00: W intencji parafian

+ Rozalii, Józefa, Jadwigi, Stanisława Jasińskich, Jacka Lachowicza

+ Daniela Ogrodnego

godz. 16:00: + Zdzisławy, Benedykta Konopów, Czesława Bobińskiego, Grażyny Gaczkowskiej, Teresy Polewskiej

1.     Od dzisiejszej niedzieli mamy zasłonięte w kościele krzyże, byśmy mogli w Wielki Piątek spojrzeć na krzyż na nowo.

2.     Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej nazywaną też palmową. Przed każdą Mszą św. będzie sprawowany obrzęd poświęcenia palm. Szczególnie uroczyście zrobimy to przed Mszą św. o godz. 9:45, kiedy to zgromadzimy się przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Głównej z Kościelną i stamtąd po poświęceniu palem i odczytaniu Ewangelii przejdziemy w uroczystej procesji do kościoła. Po Mszy św. będzie tradycyjny konkurs palem wykonanych przez dzieci. Przypominam też, że w przyszłą niedzielę przechodzimy na czas letni, czyli wstajemy godzinę wcześniej.

3.     Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego kulminacją będzie Triduum Paschalne, czyli najważniejsze liturgie całego roku. Wielki Czwartek o godz. 18 Msza Wieczerzy Pańskiej, ze znakiem obmycia nóg; Wielki Piątek o godz. 9:00 „Ciemna Jutrznia”, czyli poranna modlitwa Kościoła, o godz. 15:00 w godzinie Miłosierdzia Bożego – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej; Wielka Sobota o godz. 9:00 „Ciemna Jutrznia”, czyli poranna modlitwa Kościoła, poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godzinach 8:00 – 16:00 przy kościele; Wielkanoc o godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej – najważniejsza liturgia roku z poświęceniem ognia, wody chrzcielnej (nie będzie wcześniej dostępnej wody święconej) i uroczystym proklamowaniem Zmartwychwstania Pańskiego i  procesją rezurekcyjną. Postarajmy się wziąć udział w całym Triduum Paschalnym.

4.     W piątek ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej; o godz. 17:30 dla dzieci i o godz.18:30 dla młodzieży i dorosłych. Ostatnie nabożeństwa Gorzkich żali  z kazaniem pasyjnym dziś i w następną niedzielę.

5.     W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:45 będzie spotkanie formacyjne dla dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii oraz przymiarki i odbiór strojów komunijnych, a po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która rozpoczęła przygotowania w ubiegłym roku szkolnym.

6.     Także w dzisiejszą niedzielę przedstawiciele Rady Rodziców ze szkoły w Kruszewie rozprowadzać będą przed kościołem palmy.

7.     W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

8.     Także w poniedziałek o godz. 20:00 w kościele spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii.

9.     W sobotę o godz. 10.00 nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej

10.           W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00 będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży, która rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania w tym roku szkolnym.

11.           W środy o godz. 17:30 odprawia się w naszym kościele Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12.           Prasa religijna dostępna jest na stojaku pod chórem.

ZAPOWIEDZI

·        Piotr Kamil Augustyniak – kawaler z Załęża Dużego

Magdalena Rudnicka – panna z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Worowie

Zapraszamy do codziennej liturgii